Ako postupovať, keď už mám Trvalý Identifikátor a chcem si zaregistrovať .sk doménu?

Ak už máte u nás vytvorený zákaznícky účet: prihláste sa do administrácie na http://admin.forpsi.sk, kliknite na "Zoznam kontaktov" a editujte zodpovedajúci kontakt - do položky SK-NIC ID vložte pridelený trvalý identifikátor.
Následne na daný kontakt môžete vyplniť objednávku registrácie .sk domény a doména bude poslaná k rezervácii na daný trvalý identifikátor. Po rezervácii domény Vám cca do 30-tich minút dorazí výzva k platbe s fakturačnými údajmi, potrebnými k riadnej úhrade registračného poplatku. Až po fyzickom pripísaní platby na náš účet je registrácia .sk domény dokončená a doména sa stáva funkčnou.
 
V prípade, že pri trvalom identifikátore nie je ISKI-0001 uvedený ako oprávnený registrátor, budete vyzvaní doménovým oddelením k uskutočneniu tzv. delegácie alebo k prevedeniu kompetencií k nám (ISKI-0001) k rezervácii Vami objednanej .sk domény.
 
Ak účet u nás zatiaľ nemáte, zaregistrujte sa.
 
Postup pre uskutočnenie delegácie registrátora ISKI-0001 pod Váš trvalý identifikátor - tento návod je zasielaný majiteľom, ktorí sú vyzvaní k uskutočneniu delegácie registrátora kontaktu (trvalého identifikátora).
 
1. Navštívte stránku www.sk-nic.sk
2. Vľavo v menu kliknite na odkaz "F7 - Zmena údajov užív."
3. Zadajte Váš trvalý identifikátor, ktorý Vám bol SK-NICom pridelený a Vaše IČO alebo rodné číslo
4. V ďalšom formulári v editácii Vašich údajov celkom na konci pridajte ako oprávneného registrátora "ISKI-0001", čo je naše označenie registrátora.
5. Po odoslaní tejto zmeny si nechajte vytlačiť žiadosť na potvrdenie a po podpísaní ju pošlite na SK-NIC.
 
Objednaná .sk doména, pri ktorej je potrebné doriešiť delegáciu registrátora trvalého identifikátora zostáva stále voľná, dokiaľ nie sú všetky potrebné náležitosti vyriešené. Potom uskutočníme rezerváciu a následne do 30-tich minút od rezervácie obdržíte výzvu k platbe s fakturačnými údajmi potrebnými k riadnej úhrade registračného poplatku. Až potom, čo platbu fyzicky prijmeme na náš účet, odošleme doménu k dokončeniu registrácie a doména sa stáva funkčnou.