Čo je to autorizačný kód a kde ho získam?

Autorizačný kód alebo AUTH-ID je skupina čísel a písmen, ktorá ja vyžadovaná pri zmene registrátora generických domén (.com, .net, .org, .biz, .info, a .name). Tento kód je možné získať iba u registrátora, pod ktorým je doména práve registrovaná. AUTH-ID kód má obmedzenú platnosť (väčšinou 3-5 dní), a preto pri transfere domény je potrebné požiadať o zaslanie práve aktuálneho kódu.
 
V prípade, že máte u našej spoločnosti registrovanú doménu s koncovkou .com, .net, .info, .org, .name a pod. a zaujímate sa o zmenu registrátora, je potrebné požiadať si na doménovom oddelení (domain@forpsi.com) o uvoľnenie domény k preregistrácii a poskytnutie AUTH-ID k potvrdeniu transferu u budúceho registrátora. AUTH-ID kód je zasielaný na email majiteľa alebo administratívneho kontaktu (podľa pravidiel konkrétneho registrátora) z whois databázy, nie na email v zákazníckej administrácii. Z tohto dôvodu si nežiadame autorizovanú požiadavku cez kontaktný formulár.
 
Ak by však email v registri nebol dostupný, je v tomto prípade potrebné požiadať autorizovane o zmenu emailu v hlavnom registri a následné preposlanie AUTH-ID na nový email.