Stav validácie: Verified
 
Ak vidíte pri Vašej doméne nazeleno zafarbený status validácie "Verified", znamená to, že kontaktné údaje držiteľa v hlavnom registri boli v poriadku overené.
 
Stav validácie: Verifying (2014-09-10)
 
Ak sa stav validácie zobrazuje so žltým podfarbením "Verifying", začala sa validácia kontaktných údajov a čaká sa na potvrdenie z kontaktného emailu držiteľa domény. Platnosť validačnej správy je 15 dní. Dátum v zátvorke označuje termín, kedy bude prevádzka domény obmedzená. Do daného dátumu v zátvorke je teda potrebné validáciu kontaktných údajov potvrdiť, aby sa Vaša doména nevypla. Návod na potvrdenie validačnej správy nájdete na nižšie uvedenom odkaze. Po potvrdení si môžete stav domény opäť overiť vo svojej zákazníckej administrácii. Ak validačnú správu k dispozícii nemáte, napíšte si o preposlanie na admin@forpsi.com alebo si zavolajte na zákaznícku linku +421 25 26 23 007.
 
https://support.forpsi.sk/kb/a3551/ako-potvrdi-konfirmacny-email-od-tucows-validaciu-kontaktu.aspx
 
Stav validácie: Suspended (2014-09-10)
 
Červeno zafarbený status domény "Suspended" znamená, že vaša doména bola vypnutá z dôvodu nepotvrdenej validácie kontaktných údajov. Dátum v zátvorke uvádza, kedy sa doména do daného stavu dostala. Ak validačnú správu nájdete vo svojom emaile, potvrďte ju podľa návodu, pozrite nižšie uvedený odkaz. Ak validačnú správu k dispozícii nemáte, napíšte si o preposlanie na admin@forpsi.com alebo si zavolajte na zákaznícku linku +421 25 26 23 007. Po potvrdení si môžete stav domény opäť overiť vo svojej zákazníckej administrácii.
 
https://support.forpsi.com/kb/a3332/jak-potvrdit-konfirmacni-email-od-tucows-validace-kontaktu.aspx
 
Stav validácie: Unverified
 
Ak je pri doméne status "Unverified", znamená to, že kontakt zatiaľ nebol overovaný a nie je teda potrebné potvrdzovať validačnú správu.