Zmena majiteľa domény .cz

Zmenu majiteľa domény .cz je potrebné začať na našom formulári, ku ktorému sa dostanete takto:
  1. Zobrazte si stránky www.forpsi.sk
  2. Kliknite na hornú záložku DOMÉNY.
  3. V dolnej časti stránky kliknite na odkaz Správa .cz domén. 
  4. V strede stránky v časti "Zmeny objektov" zvoľte Žiadosť o zmenu držiteľa .cz domény.
Priamy odkaz na formulár nájdete tu: https://objednavka.forpsi.sk/domain/cz-owner.php?new=1
 
Do formulárového okna zadajte názov domény, pri ktorom si prajete zmeniť majiteľa a kliknite na "Odoslať požiadavku".
 
 
 
V nasledujúcom formulári vyplňte ID kontaktu nového majiteľa a email, na ktorý má byť odoslaná vygenerovaná žiadosť. Ak neviete ID kontaktu nového majiteľa, je možné ho nájsť v databáze CZ.NICu, prípadne nového majiteľa môžete na CZ.NIC zaregistrovať (viď nápoveda nižšie).
 
 
 
Po kliknutí na "Odoslať požiadavku" sa na zadaný email odošle žiadosť, ktorú je potrebné po vytlačení s úradne overenými podpismi pôvodného i nového majiteľa zaslať na našu adresu:
 
INTERNET CZ, a.s.
 správa domén

Ktiš 2
384 03 KTIŠ
Česká republika
 
Na základe tejto žiadosti zrealizujeme zmenu majiteľa domény. Žiadosť na zmenu majiteľa je spracovaná do 3 pracovných dní po doručení poštou na našu poštovú adresu.
 
 
Ako zistiť ID kontaktu nového majiteľa, prípadne ako nového majiteľa na CZ.NICu zaregistrovať
 
Ak nový majiteľ už nejakú .cz doménu vlastní, je možné jeho ID kontaktu zistiť na CZ.NICu v WHOIS databáze. ID kontaktu majiteľa nájdete po zadaní názvu jeho domény do vyhľadávacieho poľa registra (viď obrázok).
 
 
 
Červeno zvýraznený identifikátor kontaktu majiteľa domény je možné použiť do vyššie uvedeného formulára na zmenu majiteľa Vašej .cz domény.
 
Ak nový majiteľ žiadnu .cz doménu nevlastní, je potrebné na CZ.NICu najprv zaregistrovať nový kontakt. Táto možnosť je priamo vo formulári na zmenu majiteľa domény, kde je možné kliknúť na odkaz vytvoriť nový kontakt. ID si tak môžete zvoliť vlastné, ale nesmie už existovať (je možné použiť písmená, čísla a pomlčku).