Ako si objednať databázu

Objednávka databázy (vrátane tej, ktorá je už v cene webhostingu a nie je doposiaľ aktivovaná) sa vykonáva cez zákaznícku administráciu - https://admin.forpsi.sk/. Po prihlásení sa prejdite do administrácie webhostingov a vyberte web, ku ktorému si chcete databázu objednať. Prejdite do sekcie nastavení webhostingu, kde vyberiete záložku "SQL". Tu uvidíte zoznam už vytvorených databáz (a ich varianty) a zároveň budete mať možnosť založiť novú databázu.
 
 
Po kliknutí na záložku SQL v prípade, že chcete pridať novú databázu, zvoľte najprv v možnostiach typ databázy a potom kliknite na modré tlačidlo "pridaj".
 
 
Po kliknutí na tlačidlo "pridaj" sa nová databáza automaticky vytvorí a pridá do zoznamu už vytvorených databáz. Fyzicky je na serveri do 15 minút. V prípade potreby (napr. nesprávne zvolený typ databázy) je možné vytvorenú DB kedykoľvek zmazať (viď obrázok nižšie).
 
 
Prihlasovacie údaje (heslo, server, login a užívateľ databázy) sú po vytvorení automaticky zaslané na kontaktný email nastavený v administrácii. Ak by z akéhokoľvek dôvodu email s údajmi nedorazil, je možné si ho nechať zaslať znovu.
 
Heslo k DB je tiež možné ihneď či kedykoľvek neskôr zmeniť (login a užívateľ je nemenný).
 
 
 
Ak ide o objednávku nad rámec ceny webhostingu, bude vystavená a zaslaná na fakturačný email výzva k platbe. Po prijatí platby na náš účet je potrebné sa opäť prihlásiť do svojho zákazníckeho účtu a v záložke "SQL" databázu ručne vybrať a pridať. Potom sa databáza na serveri vytvorí.