Odosielanie emailov cez php

Ak chcete otestovať, či je možné z Vášho webu odoslať email cez php, vytvorte si napr. skript mailtest.php a doňho skopírujte nasledujúci kód. Upravte iba adresu príjemcu a adresu odosielateľa.
 
Skript nakopírujte do ľubovoľného adresára a potom ho zavoláte späť cez prehliadač. Napríklad, ak je nahraný do rootu webu (adresár /www), napíšte do prehliadača: http://www.domena.koncovka/mailtest.php
 
 
Na ukončovanie riadkov s hlavičkami používajte iba znak "\n" (nový riadok). Ak sú hlavičky oddelené dvojicou znakov "\r\n", môže v závislosti na poštovom serveri príjemcu dôjsť k chybnému zobrazeniu emailov.
 
 
POZOR: ak budete odosielať emaily cez webové stránky, JE BEZPODMIENEČNE NUTNÉ VŠETKO ZABEZPEČIŤ PROTI ZNEUŽITIU K ROZOSIELANIU SPAMOV!!! V prípade, že sa tak nestane a niekto Váš skript zneužije k odosielaniu hromadnej nevyžiadanej pošty, bude pre Váš web zakázaná funkcia mail ().
 
Množia sa totiž automatické útoky na formuláre nachádzajúce sa na webových stránkach. Roboti hackerov hľadajú zneužiteľné skripty, cez ktoré potom rozosielajú veľké množstvo nevyžiadaných mailov.
Odosielanie z formulára je možné zabezpečiť napríklad tak, že po odoslaní je nutné opísať špeciálny kód z obrázku (náhodný text, čísla). Ak kód nesúhlasí, email sa neodošle. Ďalšie informácie o rozpoznávaní, či je odosielateľ robot alebo človek, nájdete napríklad v článku na Wikipedii - Captcha.
 
Vzorový skript s popisom nájdete v príspevku