Servery BASIC

BASIC servery sú výkonné počítače umiestnené na jedinej doske. Tieto dosky sa po ôsmich zasúvajú do špeciálnych šasi určených pre rackové stojany. Je jasné, že toto riešenie optimalizuje využitie priestoru, znižuje množstvo spotrebovanej kabeláže, spotrebu elektrickej energie. V neposlednom rade zlepšuje chladenie jednotlivých komponentov a tým i spoľahlivosť servera.
 
 
Srdcom každého BASIC servera FORPSI je výkonný dvojjadrový mikroprocesor INTEL ATOM D510. Označenie INTEL ATOM vyjadruje procesory s veľmi nízkou energetickou spotrebou vyrobené 45nm CMOS technológiou. D510 je dvojjadrový procesor s fekrenciou 1,66Ghz, ktorý je postavený na 64bitovej architektúre s 1MB L2 cache.
 
Progresívny vývoj technológie ATOM znázorňuje nasledujúci prehľad prevzatý z http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Atom
 
 
BASIC servery FORPSI sú vybavené základnou doskou INTEL D510MO. V nadväznosti na varianty sú obsadené až 2GB operačnej pamäte a jedným SATA diskom s kapacitou maximálne 500 GB.
 
 
Ako bolo napísané, toto riešenie zefektívňuje chladenie jednotlivých komponentov. Je to z dôvodu, že skrine i moduly sú minimálne zakrytované. Preto počas prevádzky dochádza k účinnému prúdeniu studeného vzduchu medzi komponentami. Studený vzduch je do rackov vháňaný podlahovým vstupom a po priechode celého systému je naviac odsávaný stropnými ventilátormi.