Ako môžem nastaviť alias k svojmu webu?

Ak vlastníte viac domén, ktoré si prajete smerovať na jeden webový priestor tak, aby domény zobrazili vždy rovnaký obsah, je možné využiť aliasy.
 
Pri webhostingu EASY je poskytovaných prvých 5 aliasov zadarmo, pri variante ADVANCED prvých 10 a pre variant PROFESSIONAL môžete využiť až 15 aliasov v cene webhostingu.
 
Pôvodné varianty Normal a Exklusive ponúkali prvých 5 aliasov zadarmo (pri variante Pidi a Dynamic boli balíčky aliasov ako príplatkové služby).
 
Ako nastaviť alias
  1. prihláste sa do svojej zákazníckej administrácie na https://admin.forpsi.sk
  2. kliknite si na ikonu "webhosting"
  3. vyberte si web, pri ktorom si prajete nastaviť alias a kliknite na jeho názov
  4. v nastavení webu zvoľte záložku "aliasy"
V záložke "aliasy" v nastavení vášho webu môžete ďalšiu doménu pridať tak, že napíšete názov novej domény do políčka "pridať alias", vyberiete si, či chcete alias iba pre web, iba pre maily alebo web a mail dokopy a potom kliknete na tlačidlo "pridaj". Aby sa pridaný alias skutočne zapísal na server a začal fungovať, je potrebné po pridaní všetkých nových domén kliknúť na tlačidlo "ULOŽIŤ TYPY" a pri aliasovej doméne nastaviť DNS záznamy rovnako ako pri hlavnej doméne. Ak je alias iba webový, stačí A záznam, ak mailový stačí MX záznam.
 
Ako nastaviť alias (obrázkový návod)
 
1. Po prihlásení do zákazníckej administrácie kliknite na ikonu webhostingu.
 
 
 
2. Zo zoznamu webhostingov vyberiete Vami požadovaný a kliknete na jeho názov.
 
 
 
 
3. V nastavení webu zvoľte záložku "aliasy". Návod na nastavene aliasov nájdete v spodnej časti.
 
 
 
4. Nastavte si pri novo nastavenej doméne DNS záznamy rovnako, ako sú nástavené pri hlavnej doméne.
 
Ak je na webe nainštalovaný SSL certifikát (teda hlavný web je prevádzkovaný na šifrovanom protokole https) môže sa DNS typu A (IP adresa serveru) pre alias líšiť od hodnoty nastavenej na hlavnej doméne. Pre viac informácii kontaktujte našu zákaznícku podporu na portále support.forpsi.com